HIKAYEMIZ

.

.

kalp.png
kalp.png
En özel malzemeler, en özel reçetelerle       'da hayat buluyor.
Lulu_Logo-12_edited.png

Lu, gelato'nun nitelikli pastacılık ürünleri, Belçika waffle ı ve kahvenin tamamlayıcı ürünler olduğu bir yapıda ilerlemeyi hedefleyen markamızdır.

 Lu Gelato, ürettiği ürünleri, ülkemizin ve dünyanın gıda sektörüne yön veren ve önde gelen ham madde üreticilerinin en prestijli ürünlerini kullanarak bir araya getirmektedir.

 

Lu Gelato, ülkemizin en özel sütünü üreten Jersey ırkı ineklerin sütünü çanakkaledeki mandıralardan, mevsiminde ve yöresinde yetişen meyvelerin en kalitelilerini anlaşmalı bahçelerinden, yöresine özgü en kaliteli kuruyemişleri ilk hasatında birinci elden toplayıp, özenle bir araya getirerek besin değerlerini kaybetmemesine özen göstererek işler.

Lu Gelato'nun üretim reçeteleri, Türkiye, İtalya, Fransa ve Rusya'nın en önemli pasta ve gelato şeflerinin tavsiyeleri sanatsal dokunuşları ile oluşturulmuş ve Türk damak zevkine uyarlanmıştır.

Kurucumuz Veysel Kılıç, gurme dondurma ve sorbe üzerine İtalya’da farklı akademilerde ve okullarda eğitim almış ve yıllarca süren araştırmalar yapmıştır. Bunun yanı sıra, dünyaca beğenilen İtalyan “gelato artigianale”nin bütün özellikleri ile ülkemizde uygulanabilmesi için İtalya’da dondurma yapan firmalarda görev almıştır.

 

Sahip olduğu tüm edinimleri 2018 yılında Lu Gelato’da hayata geçirerek, kendi akademisini kurmuştur. Bununla birlikte, ilk günden bu yana Lu, doğal gıdalarla üretim, tazelik ve mükemmeliyetçilik prensiplerinden asla vazgeçmeden, kalite ve ürün çeşitliliğini her zaman ileriye götürürken aynı zamanda verdiği eğitimler ile genç bir kuşak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Lu Gelato bugün 100’ü aşkın tartışılmaz lezzetiyle, kurumsal müşterilerinin yanı sıra, perakende satış noktaları ve paket servis noktaları ile sizlere de ulaşmaya devam ediyor.

       Gelato 
ve
ENDÜSTRİYEL DONDURMA
ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?
Lulu_Logo-12_edited.png

%50 DAHA AZ HAVA ORANI

Yoğun, ipeksi, pürüzsüz ve kadifemsi yapısı ile yemesi çok daha keyiflidir.

gelato tamamen süt ve süt kremasından yapılır

Endüstriyel dondurma yağ takviyesi içerir.

Gelato yüksek sıcaklıkta servis edilir. (-13 derece)

Endüstriyel dondurmalar daha düşük bir sıcaklıkta servis edilir. -19 / -21 Bu nedenle dilde şok ve yanma etkisi oluştıurabilmektedir. 

GELATODA KATKI MADDESI VE GIDA BOYASI YOKTUR

Tamamen taze meyve ve kuruyemişlerle üretilir.

GELATOnun raf ömrü 3 gündür (her zaman taze)

Endüstriyel dondurma saklama ve sunum derecelerinin düşüklüğü, yağ ve hava oranının yüksekliği, içerdiği endüstriyel katkıların dayanıklılığı sayesinde haftalar bazen aylar boyu stoklanabilmektedir.

100gr gelato

ortalama olarak

160 KALORİ

5.1 GR PROTEİN

5.4 GR YAĞ

0.0 GR TRANS YAĞ

100gr DONDURMA

ortalama olarak

238 KALORİ

4.4 GR PROTEİN

14.8 GR YAĞ

0.2 GR TRANS YAĞ

kalp.png